Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
28
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
29
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
30
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
31
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
1
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
Turnaj Mladších Žákyň 2024
2
Týdenní program 27. 5. –⁠ 2. 6. 2024
Turnaj Mladších Žákyň 2024
3
Víkendové výsledky
4 5 6 7
Víkendový program 7. 6. –⁠ 9. 6. 2024
8
Víkendový program 7. 6. –⁠ 9. 6. 2024
9
Víkendový program 7. 6. –⁠ 9. 6. 2024
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Z hřiště do šatny: Jak skloubit roli hráče a trenéra ve světě fotbalu?

Z hřiště do šatny: Jak skloubit roli hráče a trenéra ve světě fotbalu?Datum konání:
4.1.2024

Trenér U15 Marcel Krayzel nám odpověděl na otázky ohledně jeho působení v klubu.

 

Můžete nám popsat, jaký je rozdíl mezi vaším trenérským a hráčským působením v klubu?

Nyní trénuji kluky v kategorii U15 a líbí se mi, že se to už blíží parametry “dospělému” fotbalu. Jde na nich vidět jejich progres a zároveň vášeň, kterou k fotbalu mají. Máme v týmu hráče, kteří mají na to se fotbalově posouvat, ale čeká je ještě kus tvrdé práce.. Jako hráč v Áčku už cítím větší odpovědnost za výsledky, které máme. Máme dobře poskládaný mančaft, jen se musíme v šatně ještě více sladit a navázat na výkony ze začátku sezóny. 

Jak se vám daří skloubit svou roli trenéra s rolí hráče v A týmu FC Bílovec?

Jak to ovlivňuje vaši pracovní dobu a přístup k tréninku? Je to časově náročné, ale dá se to. Většinou hned po práci jedu na hřiště, nachystám si trénink s klukama a potom chvíli počkám v šatně na trénink s Áčkem. Horší je to o víkendech. Někdy se stává, že se nám zápasy kryjí a přednost prozatím má Áčko. To mě často mrzí, když s klukama celý týden trénujeme a pak je nevidím v zápase. Vše konzultujeme s Honzou Adamcem a Mírou Spillerem, kteří i když chybím tak to zvládají skvěle. Samozřejmě na to všechno časově doplácí moje rodina. Přece jen toho času na hřišti trávím dost.

Snažíte se přenášet své know-how ze hřiště na hráče starších žáků?

Určitě ano... Už jsem si vytvořil nějaký obrázek k čemu bych chtěl kluky vézt. Chci po nich hlavně aby chápali proč na tréninku děláme zrovna takové cvičení a uvědomovali si to nejen směrem do zápasů. Fotbal je jedna věc, ale po studiu na vysoké škole jsem se naučil vnímat jinak pohled obecně na sportovní výkon.

Co vás motivuje a inspiruje k tomu, abyste pokračoval v trenérské dráze a současně hrál za A tým klubu?

Rozhodně je to pořád láska k tomu sportu. Nedokážu si představit, že bych už nehrál fotbal. To by se mnou doma bylo asi k nevydržení. Naopak trénování mi přináší zase jiné emoce. Chci kluky posouvat výkonnostně výše a dává mi smysl předat jim zkušenosti a znalosti, které jsem zatím nasbíral. Jak to v budoucnu využijí už bude jen na nich.

Jaký byl průběh a výsledky podzimní části sezóny pro vaše kluky v kategorii U15?

Pohybujeme se zhruba uprostřed tabulky. Pro mě osobně to je zklamání, protože cíle byly vyšší. Je tady několik faktorů na kterých budeme muset přes zimu hodně pracovat. Nemyslím si, že herně to je špatné. Rozhodně tam vidím pokroky v herním projevu, což je pro mě zásadní. Zápasy si ale prohráváme z velké části sami jednoduchými chybami.

Jaké jsou vaše cíle a očekávání pro tým starších žáků (U15) v této sezóně?

Výsledkově se pohybovat určitě v první pětce. Na to kluci rozhodně mají. Letní příprava nás nezachytila v dobrém rozpoložení o to těžší bude ta zimní. Chceme aby se kluci prezentovali na hřišti dominantním výkonem. Na to budeme chtít v zimě navázat a nachystat se na jaro.

Jaký je váš osobní názor na klub ŠSK a FC Bílovec a jeho vývoj v oblasti mládeže a seniorského fotbalu?

Musím říct, že klub je kvalitou na vysoké úrovni, když srovnám podmínky, které tady jsou. Mládež v Bílovci má návaznost na ZŠ Komenského, kde máme sportovní třídy a kluci mají hodiny tělesné výchovy navíc. Máme většinu hráčů pod dohledem a co se týče zázemí mají kluci vše co potřebují, aby se jednou mohli dostat do velkého fotbalu. Áčko se pohybuje ve vrchních patrech tabulky v divizi a to taky na tak malé město o něčem svědčí. Je tady spoustu lidí, kteří to dělají opravdu dobře a srdcem nejen na hřišti, ale i okolo a za to jim patří obrovský dík.